Про яку рису первісного суспільства свідчать знахідки решток людей зі слідами лікування?
Лікування людей є виявом турботи про свого ближнього, наслідком накопичення певного медичного досвіду в первісних людей.
1) Розгляньте приклади палеолітичного мистецтва. Що давні люди найчастіше зображували? Якими могли бути причини цього?
Найчастіше люди зображували тварин. Причинами цього могли були спроби донести до надприродних сил потреби в їжі та, відповідно, вдалого полювання.
2) Поміркуйте, як палеолітичні зображення тварин можуть допомогти сучасним дослідникам дізнатися про тваринний та рослинний світ, природні умови тих часів.
Первісні художники доволі талановитими і могли створити реалістичні малюнки рослин і тварин. Саме тому давні зображення допомагають вченим вивчати елементи тогочасного живого світу.
Запитання та завдання.
1. Назвіть види палеолітичного мистецтва.
Первісні люди в часи палеоліту малювали живописні наскельні малюнки, створювали скульптурні фігурки жінок, виготовляли прикраси (намиста) з кістки, створювали музичні інструменти (першим інструментом, ймовірно, був бубон) та грали на них, виконували ритмічні рухи (танці) під таку музику, зображуючи сцени полювання під час проведення релігійних обрядів.
2. Чому, на вашу думку, з’явилося мистецтво?
Мистецтво було способом вираження своїх життєво необхідних потреб надприродним силам – про вдале полювання, про збереження вогню, про здоров’я.
3. Назвіть матеріали, із яких могли виготовляти предмети палеолітичного мистецтва.
Предмети первісного мистецтва давні митці переважно виготовляли з кісток мамонтів та оленів, могли бути також з інших матеріалів – каменю, дерева і глини.