Чим мистецтво Риму відрізнялося від мистецтва Греції?
Мистецтво Риму відрізнялося від мистецтва Греції своєю простотою, грецьке було більш вишуканим. Згодом римляни запозичили в греків багато рис еліністичного мистецтва, але мали й свої особливості – римське мистецтво (скульптура, живопис) було портретним, митці зображали дійсні риси обличчя людини.
Що таке ораторське мистецтво? Де його використовували?
Ораторським мистецтвом називають уміння грамотно й красиво (красномовно) говорити, виголошувати переконливі публічні промови. Свої ораторські таланти застосовували політики для популяризації політичних ідей (поглядів на майбутній розвиток суспільства) під час публічних промов, а також юристи, що могли переконливо висвітлити переваги чи недоліки того чи іншого закону.
Чому якісні дороги були важливими для Риму?
Насамперед, хороші дороги були потрібні римлянам для швидкого пересування військ в разі нагальних потреб. Крім того, завдяки якісним дорогам до провінцій швидко доставлялися управлінські розпорядження зі столиці, дороги сприяли розвитку торговельних стосунків між різними частинами імперії,
Запитання та завдання
1. Які культури мали найбільший вплив на формування римського
мистецтва?
Найбільший вплив на формування римської культури мала елліністична культура. Грецький вплив помітний в багатьох її галузях – в скульптурі, архітектурі, літературі.
2.Назвіть видатних письменників Давнього Риму.
Видатні письменники Давнього Риму:
– поет Тіт Лукрецій Кар. Його перу належить філософська поема «Про природу речей»;
– поет Вергілій – автор славнозвісної поеми «Енеїда»;
– поет Горацій – писав сатиричні та ліричні вірші, автор поетичної збірки “Пісні”, які пізніше назвали “Одами”;
– поет Овідій – найвідоміший твір “Метаформози”, опис про створення світу на основі грецьких та римських мітів.
– письменники Сенека, Тацит, Пліній. Вони зверталися до теми моралі (суспільних правил поведінки) та філософії;
– історик Тіт Лівій – автор “Історії від заснування міста Рима”;
– історик Йосиф Флавій – написав «Юдейські старожитності»; «Юдейська війна», в яких розповідав про історію єврейського народу та постання проти римських завойовників.
3. Техніку будівництва яких архітектурно-інженерних споруд
удосконалили римляни? Які функції виконували ці споруди?
Римляни першими навчилися будувати куполи та арки, винайшли цементуючий розчин на основі вапняку. Римляни були майстерними шляховими будівельниками, дороги давнього Риму використовують і в наш час. Арковими акведуками текла вола з гір до міста.