1. Якими були вимоги Євромайдану? Коли він розпочався?
Вимогою Євромайдану було підписання угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Майдан розпочався 21 листопада 2013 року, відразу після відмови тодішнього Президента України Володимира Януковича підписати угоду з ЄС.
2. Чому події листопада 2013 – лютого 2014 років називають Революцією Гідності?
Події листопада 2013 – лютого 2014 року називають Революцією Гідності тому, що український народ відстоював своє право на гідне життя, право власного вибору майбутнього розвитку країни.
3. Кого і чому називають Небесною Сотнею?
Небесною Сотнею називають 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.
1. Якими були вимоги Євромайдану? Коли він розпочався?
Євромайдан розпочався 21 листопада 2013 року.
Вимоги Євромайдану:
– євроінтеграція та безвізовий режим з Європейським Союзом;
– зміна влади і проведення дострокових президентських виборів;
– покарання винних у жорстокому побитті студентів;
– свобода слова і боротьба з цензурою;
– боротьба з корупцією
1. Коли розпочалася окупація Криму Росією?
Захоплення Кримського півострова армією РФ розпочалося 20 лютого 2014 року. У цей час на посаді Президента України перебував Віктор Янукович.
2. На території яких областей України відбуваються військові дії?
До повномасштабного вторгнення російських агресорів військові дії відбувалися на території Донецької та Луганської областей. Після 24 лютого 2022 року військові дії поширилися на всю територію України, кровопролитні бої з загарбниками охопили Схід і Південь нашої держави.
3. Кого й чому називають «кіборгами»?
Кіборгами називають воїнів, які захищали Донецький аеропорт протягом 242 днів. Слово ввійшло у вжиток за висловом ворога, враженого стійкістю, мужністю і героїзмом українських захисників летовища.
1. Поясніть, як ви розумієте поняття «гібридна війна».
Гібридна війна – неоголошена війна, за якої держава-агресор публічно не визнає своєї участі в агресії, таємно постачаючи озброєння і живу силу в зону військового конфлікту.
2. Пригадайте правила інформаційної безпеки. Поміркуйте над тим, яку роль відіграє інформаційна гігієна в сьогоднішніх умовах.
а. Не переходити за невідомими покликаннями в Інтернеті.
б. Не відповідати на невідомі телефонні дзвінки.
в. Не розголошувати свої особисті дані (чи особисті дані своїх близьких) в Інтернеті.
г. Не відкривати невідомі файли, що прикріплені до електронного листа.
Інформаційна гігієна полягає у фільтруванні потоків інформації, що приходять до нас з різних джерел (інтернету насамперед). На сьогодні вона є надзвичайно важливою, адже росія розпочала війну в Україні, і окрім ракетних обстрілів та ведення бойових дій на лінії зіткнення, вона веде інформаційну війну з метою посіяти паніку серед населення, піддати сумнівам рішення української влади, добитися розбрату серед української спільноти, зневіряти суспільство в перемозі.
3. Хто сьогодні займає пост Президента України?
Володимир Зеленський.
Перевірте себе
1. Складіть запитання до тексту параграфа, починаючи кожне такими словами:
Коли під час Революції Гідності відбулася подія, яку назвали “Вогнехрещем”?
Що називають антитерористичною операцією?
Хто став Президентом України в 2014 році?
Де розпочалася агресія росії проти України 2014 року?
Звідки ми можемо дізнатися про Іловайську трагедію?
Чому росія виступила проти Революції Гідності?
Як називали захисників Донецького летовища?
Який день назвали “чорним четвергом”?
2. Доберіть синоніми до слова «незалежність».
Свобода, самостійність, суверенність.
3. Розгляньте світлину Майдану в листопаді 2013 року і світлину Майдану в лютому 2014 року. Поясніть зміни, які ви побачили. З чим вони пов’язані?
На фото можна спостерігати перехід учасників протесту від мирних багатотисячних мітингів з вимогами до влади до збройного протистояння з урядовими військами.
4. Складіть три запитання таким чином, щоб відповіддю на них було поняття «кіборги».
Хто героїчно обороняв Донецький аеропорт на протязі 242 днів від рашистів?
Як назвав захисників Донецького летовища ворог?
Хто вписав найгероїчнішу сторінку в історію російсько-української війни на сході нашої країни?
5. Вправа «Екскурсія». Уявіть, що ви проводите екскурсію Майданом Незалежності у Києві своєму другу/подрузі, іноземцям. Спробуйте пояснити йому чи їй що таке Революція Гідності.
Революція Гідності – важливий крок на шляху України до громадянського суспільства, в якому найголовнішим є дотримання прав людини і громадянина. Українці вийшли на Майдан, аби відстояти своє право на демократію, на гідність, на можливість вільного вибору розвитку своєї країни, за право стати частиною європейської сім’ї народів. На Майдані стояли намети, в яких постійно проживали учасники Революції Гідності. З різних куточків країни до столиці приїжджали люди, не задоволені політикою Януковича, аби підтримати революцію, необхідність змін, дух Майдану, постійно поповнюючи ряди його учасників. На Майдані знаходилася сцена для промовців та різних музичних гуртів. Влада всіляко перешкоджала притоку людей на площу, проте повністю зупинити цей потік не змогла. Окрім наметів, учасники революції проживали в будівлі Профспілок, Українському домі, Мерії міста. Їх підтримували жителі столиці продуктами, одягом, обігрівом, житлом.