Боротьба Русі з навалою монголо – татар

Як відбувалася боротьба Русі з навалою монголо-татар? Як орда вплинула на розвиток Київської держави?

31 травня 1223 р. Битва на річці Калці

Монгольські війська під командуванням Субедея і Джебе вторглися на територію Русі. Руські князі, очолювані галицьким князем Мстиславом Удатним і київським князем Мстиславом Старим, об’єднавши свої сили з половцями, вирішили дати бій монголам.
Битва відбулася 31 травня 1223 року на річці Калка.
Монголи використали тактику обману, відступаючи, щоб заманити русько-половецькі війська в пастку.
Коли русько-половецькі сили переслідували монголів, ті різко атакували і оточили їх.
Русько-половецькі війська зазнали тяжкої поразки.
Загинуло багато руських князів і воїнів.
Битва на річці Калці показала міць монгольського війська і їхню військову тактику, що згодом сприяло майбутнім монгольським завоюванням.

1238 р. Утвердження князя Данила Романовича в Галичі. Розгром військом Данила Галицького рицарів- хрестоносців під Дорогочином

1238 року Данило Романович, відомий як Данило Галицький, знищив боярську опозицію та повернув собі батьківський спадок – Галицьке князівство. Його правління було важливим для зміцнення Галицької землі та збереження його незалежності від Золотої Орди.
Того ж року Данило Галицький здобув велику перемогу над німецькими рицарями-хрестоносцями під Дорогочином, назавжди усунувши німецьку загрозу для князівства.

1239 р. Спустошення монголами Переяславської й Чернігівської земель Кінець листопада – початок грудня

В кінці листопада – на початку грудня 1239 року монголи спустошили Переяславську та Чернігівську землі під час свого походу на Русь. Це був один із етапів монгольської навали, що призвело до знищення великих міст та втрати значної частини населення.
Монгольські війська, очолювані ханом Батихом, розгромили Переяслав та Чернігів, які були більшою кількістю міст Північної Середньої Русі. Під час цього походу було зруйновано багато міст і селищ, а також здійснено масове вбивство мирного населення. Переяславське князівствао перебувало на межі степу, Переяслав являвся важливим торговим та культурним центром. Місто зазнало серйозних руйнувань, а князівство взагалі припинило своє існування.
Ці події стали частиною більшої монгольської експансії, яка привела до занепаду державності Русі та її господарського розвитку.

1240 р. Облога й захоплення Києва військами монгольського хана Батия

Грудень 1240 р. – березень 1241 р. Спустошення монголами земель Київського та Галицько-Волинського князівств

До довідника