38. Спарта. 6 клас

Хто такі ілоти?
Ілотами дорійці називали в Спарті місцевих жителів (ахейців), яких робили рабами.
Яким було єдине дозволене законами Лікурга заняття для громадянина Спарти?
Єдиним дозволеним заняттям для громадянина Спарти згідно законів Лікурга була війна.

Як можна пояснити значне зменшення кількості громадян Спарти? Як це могло вплинути на подальшу долю поліса?
Значне зменшення громадян Спарти можна пояснити загибеллю значної кількості воїнів у битвах. Це негативно впливало на подальшу долю поліса, адже зменшення воїнів приводило до послаблення могутності Спарти, в до поступового занепаду Спартанської держави, адже відбувалося зменшення її громадян, бо лише воїни могли бути громадянами Спарти.

Запитання та завдання.

1. Які повноваження мав кожен з органів управління Спартою?
Герусія – рада старійшин, що налічувала 28 геронтів (чоловіків більше 60 років) та двох царів, які мали керувати військом. Герусія одночасно мала повноваження суду і уряду.

Ефори – п’ять вищих посадових осіб, що слідкували і контролювали діяльність царів, ухвалювали майже всі рішення в полісі. Ефорам по суті належала найвища влада і управління державою.
Апела – щомісячні народні збори чоловіків віком від 30 років. Апелла вирішувала найважливіші справи (питання війни чи миру, про укладання договорів, законодавство, про дарування свободи рабам) і вибирала геронтів, ефорів.
2. Як спартанці ставилися до розкоші?

Спартанці до розкоші ставилися з презирством, до того ж, згідно законів Лікурга, їм було заборонено під страхом смертної кари володіти золотом, сріблом і коштовним камінням.
3. Як основне заняття спартанців вплинуло на освіту у Спарті?

Освіта спартанських хлопчиків полягала у вихованні майбутнього воїна.

Всі завдання