Як називали вождів єврейських племен?
Вождів єврейських племен називали суддями, а жерців первосвящениками.
Назвіть знайомі вам предмети та знаряддя праці.
На фото нам знайомі такі предмети та знаряддя праці: зернотерка, глиняні глечики, віник, плетений кошик.
Дізнайтеся за додатковими джерелами, чим вражали сучасників царі Давид і Соломон. Які перекази та легенди було складено про них?
Джерело – Вікіпедія: Давид — другий цар давнього Ізраїлю, народився у місті Вифлеємі близько 1035 року до н.е. Образ Давида є образом ідеального володаря країни.
Давид привів народ Ізраїлю до багатьох перемог у війнах за незалежність та вплив серед сусідніх держав та народів, але найбільше він відомий своїми натхненними віршами-псалмами, що досі вважаються християнами та юдеями, як взірець віри та молитви.
Сином Давида, та одної з його жінок Вірсавії був відомий своєю мудрістю його наступник — цар Соломон, який згідно з біблійною Першою Книгою Царів, є одним із найбільш могутніх, розумних та заможних царів давньої держави Ізраїль, що згадується у Біблії.
За Соломона Ізраїльська держава переживала розквіт – мир, будівництво, торгівля, внутрішній та зовнішній спокій. 996 року до н.е. Соломон збудував величний Храм єдиного Бога, що будувався 30 років. Соломон вважається одним з авторів Біблії (Книга приповісте Соломонових).
Про мудрість та постать Соломона доповідають багато легенд та складено багато творів художньої літератури. Про мудрість Соломона складено легенди – Біблійна легенда, Як Соломон море міряв, Цар Соломон і жона його.
Запитання та завдання.
1. Що об’єднувало всі «коліна» єврейського народу?
Всі «коліна» єврейського народу об’єднувалися вірою в єдиного бога – Ягве, що уклав завіт з богообраним єврейським народом. Євреї повинні були жити згідно законів бога Ягве. Закони були записані на кам’яних скрижалях. Їх в сучасному світі називають Десятьма заповідями.
2. Які господарські заняття були поширені серед єврейського населення?
Спочатку євреї були скотарями, але після переселення до Ханаану вони навчилися землеробству і скотарству – сіяли пшеницю, ячмінь, вирощували виноград, фініки та маслини. Не забували й про скотарство, розводячи кіз та овець. Овеча вовна служила сировиною для виготовлення тканин та пошиття одягу.
3. Назвіть видатних правителів Ізраїльсько-Юдейського царства.
Хто з них був його засновником, а хто розширив територію?
Видатні правителі Ізраїльсько-Юдейського царства – Саул (засновник царства, перший єврейський цар), царі Давид (що був завойовником) та його син Соломон, за правління якого в Х ст. до н.е. Ізраїльсько-Юдейське царство переживало розквіт.