Як використовували ієрогліфічне письмо в Давньому Єгипті?
Тексти, написані ієрогліфами, дослідники знаходять на стінах храмів і гробниць, на різних магічних предметах. Ієрогліфічним письмом писали також на папірусі (очереті, листя якого склеювали в аркуш за допомогою клейкого соку) в цілком буденних випадках і справах починаючи зі щоденників та документів про сплату податків до фараонових наказів.
Яким було єгипетське мистецтво?
Мистецтво Єгипту мало одну-єдину мету – донести до єгиптян велич і могутність богів та фараонів, продемонструвати мізерність звичайної людини в порівнянні з ними.
Розгляньте малюнок. Опишіть внутрішній і зовнішній вигляд давньоєгипетського храму.
Ззовні і зсередини кам’яні стіни храму були розписані сценами з міфів про богів та повсякденних занять єгиптян. До головного входу в храм вела алея зі статуями сфінксів, які були охоронцями будівлі. Біля входу по обидві сторони розміщували високі з ієрогліфічним письмом обеліски.
Зайшовши всередину храму, людина потрапляла на храмовий внутрішній дворик, оточений високими колонами, що підпирали покрівлю. З дворика вів вхід до головної зали та святилища з шафою, де зберігалася статуя божества. До святилища могли пройти лише жерці та фараон, прості ж єгиптяни могли перебувати лише у внутрішньому дворику.
Окремий вихід з храму вів до басейну зі священними крокодилами.
Запитання та завдання.
1. Які особливості мала єгипетська система письма?
Єгиптяни писали ієрогліфами – один знак означав ціле слово.
2. Завдяки чому ми можемо зробити висновок, що єгипетська релігія була політеїстичною?
Ми можемо зробити такий висновок тому, що в єгиптян було багато богів, кожен з яких відповідав за певну частину навколишнього світу та життя єгиптян.
3. Установіть відповідність між іменами богів та їх описами.
1) Озіріс А Бог (богиня) родючості
2) Тот Б Бог (богиня) війни
3) Ізіда В Бог (богиня) потойбічного світу
4) Гор Г Бог (богиня) сонця
5) Ра Д Бог (богиня) мудрості
1 В, 2 Д, 3 А, 4 Б, 5 Г.