Давньоєгипетське суспільство. 6 клас

Якими були завдання писців і жерців у давньоєгипетському
суспільстві?

Писці були шанованою верствою населення в Давньому Єгипті, бо вони опанували вміння письма ієрогліфами і були зайняті розумовою працею, а не фізичною. Писці старанно занотовували кількість врожаю і розмір сплаченого податку селянами. Загалом вони вели господарський облік.

Жерці були фактично посередниками між людьми і богами та перебували майже на вершині суспільної піраміди – вище них був лише фараон. Жерцям належала провідна наукова роль в Єгипті. Вони знали багато наукових таємниць і законів природи, відкритих на основі постійних спостережень за світом, що оточував єгиптян. Вони вміли передбачити початок розливу Нілу, слідкуючи за рухом зірок на небі протягом року.
Чим у Давньому Єгипті селяни та ремісники сплачували податки?

Селяни за користування землею сплачували податки зерном.

Запитання та завдання.

1. Яким був суспільний устрій Давнього Єгипту?
Суспільний устрій Давнього Єгипту мав чітку ієрархію від вищих до нижчих верст населення. Так, на вершині цієї суспільної піраміди знаходився фараон, нижче за фараона знаходилася знать – жерці та державні чиновники. Варто зауважити, що й серед чиновників існувала своя ієрархія – найвищими були номархи, які управляли окремими єгипетськими територіями за дорученням фараона. Чиновниками також були й писці. Нижчими верствами вважали всіх, хто платив податки – це були торгівці, ремісники, селяни. Найнижчу сходинку займали раби, вони були в повному розпорядженні їх власника та прирівнювалися до живих знарядь праці, їх називали в Єгипті “живими вбитими”.

2. Якими були владні повноваження фараона?
Фараон мав необмежені владні повноваження і прирівнювався до бога. Фараон володів усім Єгиптом, він був джерелом усіх законів і верховним головнокомандувачем армії.
3. Назвіть зображені етапи сільськогосподарських робіт.
1) Розпушування поля.
2) Сівба зерна.
3) Прогін тварин, для втоптування зерна в землю.
4) Збирання врожаю. Жнива.
5) Випасання худоби для удобрення землі органікою.
6) Очищення на вітрі зерна від полови.

Всі завдання