Персія. 6 клас

1) Де жили племена персів до того, як об’єдналися?
Племена персів жили на Іранському нагір’ї, що знаходиться на схід від Месопотамії.
2) Давні перси були скотарями чи землеробами?
Давні перси займалися скотарством.

– Як називали перських намісників? Якими були їхні повноваження?
Намісників перського царя називали сатрапами, вони керували сатрапіями – великими завойованими територіями, колишніми державами, які підкорили перси. Найважливішою частиною управління сатрапів був своєчасний збір данини з підкорених народів.
1) Як будівництво доріг вплинуло на життя в Персії?
Завдяки дорогам покращився зв’язок всередині країни між окремими сатрапіями і столицею, між сатрапами та царем. Так, в Персії існувала поштова служба. З кінця в кінець імперії (а це 2,5 тис. км) пошту доставляли за тиждень.
2) Укажіть на карті (с. 47) територію Персії в середині VI ст. до н. е. та назвіть основні регіони Перської імперії.
Основні регіони Перської імперії в середині VI ст. до н. е. – (на карті написані червоними буквами).
3) З найдіть на карті (с. 47) «царську дорогу». Які міста та регіони вона з’єднувала?

Царська дорога з’єднувала міста Ефес, Сарди, Гордій, Арбели і Сузи.
Регіони, якими пролягала царська дорога, об’єднуючи їх між собою – Лідія, Каппадокія, Вірменія, Мідія, Вавілонія, Месопотамія.
Як називалася релігія давніх персів? У чому полягає її суть?
Релігія давніх персів називалася зороастризм. ЇЇ пророком був Заратустра. Пророк був проти насильства, у проповідях Заратустра говорив мир між людьми, найбільше поважав у людині чесність та працю.
Суть зороастризму полягає в тому, що в світі є абсолютне добро – правда і добрі справи та абсолютне зло – брехня і насильство, людина має сама обрати свій шлях. Після смерті вона потрапить до раю або до пекла, залежно від того, які вчинки переважали у її житті – добрі чи злі.

Запитання і завдання

1. Чому державу, яку заснував Кір II, називають Персією Ахеменідів?
Персію в VII ст. до н. е. один із вождів Ахемен об’єднав усі розрізнені перські племена під своєю владою і таким чином утворилася Персія. Всі нащадки Ахемена, які правили Персією після його смерті, називаються за іменем свого предка – Ахеменідами.
2. Чи можна Персію Ахеменідів назвати імперією? Чому?
Персія була імперією, бо завоювала багато земель і народів, та примусила їх платити данину на свою користь.

3. Порівняйте ставлення ассирійців і персів до населення завойованих земель.
Персія: загарбані землі перси поділили на частини, які називалися сатрапіями, кожна сатрапія мала межі, що відповідали колишнім кордонам підкорених держав. Проте перси не чіпали в сатрапіях законів, мови, звичаїв та обрядів завойованих народів. Завданням намісника сатрапії був збір данини. Для кращого зв’язку з центром було побудовано мережу доріг і створено пошту.
Ассирія: царі надзвичайно жорстоко поводилися з підкореними народами, таким чином намагаючись придушити будь-який хоч трохи можливий спротив загарбникам.

Всі завдання